Pesquisar

Procurar

Sustentabilidade

O nosso compromisso para com um futuro sustentável.

Cuidado responsável

A Akdeniz Chemson avalia continuamente os riscos e oportunidades em matéria de sustentabilidade e melhora o seu desempenho através de normas de supervisão internacionais que estão em conformidade com a política e estratégia de sustentabilidade da OYAK.

Na Akdeniz Chemson, a gestão da sustentabilidade é assegurada com a participação dos nossos funcionários e dos nossos quadros superiores.

Implementamos o Sistema de Gestão Ambiental ISO 14001: 2015 e realizamos todas as actividades nas nossas instalações de uma forma responsável. İzmir’deki üretim tesislerimiz aynı zamanda ISO 45001:2018 ve ISO 27001 (Bilgi Güvenliği Yönetimi) sertifikalarına da sahiptir. İşimizin her adımında; çalışanlarımızın, müşterilerimizin, son kullanıcılarımızın ve toplumun sağlığını göz önünde bulunduruyoruz.

Tüm faaliyetlerimizde, daha az kaynak tüketerek daha fazla değer yaratmayı amaçlamaktayız. Emisyon ve atıkları azaltmak ve enerji kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak için çalışıyoruz. Tüm OYAK iştirakleri, bu verimlilik ve çevresel sorumluluk amaçlarını paylaşmaktadır.

Araştırma & Geliştirme

PVC katkı maddeleri pazarının inovasyon öncüsü olarak, araştırma ve geliştirme şirketimizin başarısında önemli bir rol oynamaktadır. ARGE uzmanlarımız ve teknik ekibimiz durmaksızın yeni ürünler geliştirmekte, mevcut ürünlerde ince ayarlar yapmakta ve genel ürün gamımızı ileriye götürmektedir. Bu inovatif bilgiler ve küresel araştırma bulgularımız, Avusturya ve Türkiye’deki laboratuvarlardaki havuzlarda toplanmaktadır. Bunlar, farklı faaliyet tesislerimizdeki laboratuvarlarla bir araya gelerek, müşterilerimize daha iyi hizmet sunmamız için yeni formüller geliştirmemize ve mevcut ürünlerimizi değiştirmemize olanak sağlamaktadır. Kendi bünyemizdeki araştırma faaliyetlerimizin yanı sıra, önde gelen üniversitelerle yakın olarak çalışarak çalışanlarımızın bilimsel dünyadaki mevcudiyetlerini teşvik ediyor ve personelimiz arasında küresel bir deneyim alışverişi sağlıyoruz.

Çevresel Sürdürülebilirlik

Akdeniz Chemson; VinylPlus, German AGPU, British Plastics Federation, US Plastics ve Natural Step gibi pek çok farklı ulusal ve uluslararası sanayi kuruluşuna üyedir. Akdeniz Chemson, uluslararası gelişmeler doğrultusunda; çalışanlarının, tedarikçilerinin ve taşeronlarının çevre duyarlılığını yaygın bir biçimde benimsemesini desteklemektedir.